Vznik klanů

23. února 2017 v 6:45 | Whitewing

Vznik klanů Před mnoha mnoha měsíci byl les úplná divočina bez teritorií. Kočky přišly do lesa přitahovány ťapkáním malých bytůstek, stíny na vodní hladině řeky a šelestem ptačích křídel v korunách stromů. Kočky žily v malých skupinkách, žádné klany neexistovaly a hranice nebyly stanoveny. Bojovalo se neustále, ze strachu, že jim uteče kořist, nebo že přijdou o teritorium. Pro les to byl krvavý čas bez zákonů a mnoho koček umíralo.

Jednu noc, za úplňku, kočky souhlasily se setkáním na místě, které ohraničovaly čtyři duby. Strhla se hrozná bitva a zem byla promáčená krví.
Tu noc zemřelo mnoho koček. Když se ti, co přežili, probrali z podivného spánku, uviděli kolem sebe kruh duchů svých mrtvých příbuzných, kteří nebyli roztrhaní a zkrvavení, ale zářili jako spadlé hvězdy. Přežívající kočky ležely na zemi a když duchové promluvili, uviděli vize budoucnosti. Věděli, že boj skončil.
"Spojte se, nebo zemřete." promluvili duchové. Čtyři kočky - Stín, Řeka, Vítr a Hrom chtěli každý vést kočky. Duchové promluvili podruhé: "Les je dost velký, aby uživil nejen vás a vaše rodiny, ale i další kočky. Musíte každý najít všechny kočky, které máte rádi, zvolit domov v lese a staovit hranice." V té chvíli se měsíc osvobodil z mraků a odhalil kruh duchů mrtvých válečníků ozářený hvězdami. Jeden z duchů, bílý kocour, vykročil vpřed. "Když to uděláte," mňoukl, "obdaříme vás osmi dalšími životy a povedete každý jeden klan. Hvězdný klan vás bude sledovat na kaýždé vaší cestě a bude s vámi komunikovat ve vašich snech. Každý úplněk se klany sejdou na tomto místě a tu noc bude panovat příměří.
Hrom, Řeka, Stín a Vítr byli osloveni duchy válečníků: "Od této chvíle budete žít podle válečnického zákoníku. Naplňte svá srdce odvahou a ušlechtilostí a když budete muset bojovat, nebude to za chamtivost, ale za čest a spravedlnost. " A tak začal věk klanů - Hromového klanu, Větrného klanu, Říčního klanu a Stínového klanu.
Ne vždy byl mezi klany mír - ale to se očekává, koneckonců, proč se asi kočky rodí se zuby a drápy! Stále, dokud žili podle zákoníku, jejich mrtví předkové na ně dohlíželi po celý jejich život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama